bakancslistashelyek_logo

Taorminából olyan mesés panoráma nyílik, hogy még Csontváryt is megihlette- Taormina látnivalói

A vadregényes Szicíliában olyan különleges kincsekre lehet bukkanni, mint Taormina városa, ami sokaknak ismerős lehet Csontváryt legismertebb festményéről – már csak azért is mert a metrók is az aktuális Csontváryt kiállítással vannak teleplakátolva (nagyon helyesen). De térjünk is vissza Szicíliához, és a mesés Taormina látnivalóihoz. Taormina görög színházzal, gőzölgő vulkánnal, és tengerkékkel tarkított tája, azt hiszem megérdemelten kaphatná meg a festői panoráma kinevezést.

Taormina látnivalói

Taormina egy kis bájos település Szicíliában, ami nem is olyan messze van a sziget fő repterétől, Cataniától. Bájos település, de ahogyan az a bájos településekkel lenni szokott általában: ellepik a turisták. Ennek ellenére igazán nem érdemes kihagyni, ugyanis Taormina látnivalói közül kiemelkedő a világhíres görög színház (teatro graeco), ami még az egyik legnagyobb festőnket, Csontváry Kosztka Tivadart is megihlette. És bár valóban pazar látvány a színház romjai mögött füstölgő Etna tűzhányója, ami egyébként a kontinentális Európa legnagyobb ma is aktív vulkánja, Taormina más pazar látványokat is tartogat még. Taorminába eljutni busszal, vagy autóval lehet Cataniából, ahol ugye kitesz a repülőgép, a városban közlekedni pedig gyalogosan ajánlott, ugyanis nincsenek nagy távok, bár a közel 50 C°-os hőségben 5 perc séta is nagyon megterhelő tud lenni… Nézzük sorban Taormina látnivalóit!

Taormina látnivalói: A görög színház

Taormina görög színháza elragadóan szép panorámával jutalmaz meg minket – ami a szem elé tárul leírhatatlan. Még akkor is mondunk magunkban egy HŰHA-t, ha bele sem gondolunk, hogy a színház falai, oszlopai, amiket éppen szemlélünk, hány száz, vagy sokkal inkább ezer éve állhatnak ott.  A színház még a Kr. el. III. században épült meg eredetileg, bár e jelenlegi formáját „csak” Kr. u. II. században nyerte el a római uralom idején, amikor is gladiátor játékokat rendeztek itt. Átmérője 109 méter, ezzel pedig a Szicília második legnagyobb színháza címet viseli, a listán csak a szürakuszai színház előzi meg (ami szintén a közelben van, csak Cataniából a másik irányba kell elindulni keresgélni). Belegondolni is nehéz, hogy annak idején több mint 5000 nézőt volt képes befogadni, és egyébként a mai napig szerveznek ide különböző előadásokat. A történelmi színház falak mögött gőzölgő Etna, a tenger festőien megcsillanó kékje páratlan panorámát fest a turisták számára. Kis plusz infó: a belépő ide: 13,50 EUR, amit mi a pénztárban vásároltunk meg, délelőtt 10 órakor, sorban állás nélkül, azonban kifelé menet, dél körül nagyon hosszú, a napon kígyózó sorokat láttunk, menjetek korán!

taormina latnivaloi 2

Taormina látnivalói: Belvárosi kincsek

Taormina belvárosa varázslatos, tele van macskaköves sétálóutcákkal, ókori kincsekre is lehet bukkanni, ha szemfülesek vagyunk, de éttermekből, szuveníres boltokból, és menő üzletekből sem lesz hiány. Magát Taormina óvárosát két kapu határolja: a Porta Messina és a Porta Catania. A város főtere a Piazza IX Aprile, ami elég látványos, a tengerre néz, csodás kilátást biztosít a tengerre, a füstölgő Etna is jól látható. A turisták nagy örömére egy hatalmas Taormina felirat dísziti a teret, de nekünk sokkal jobban tetszett a mesés Chiesa Di Sant’Agostino templom a kis harang tornyával, valamint a szintén a térnél található Chiesa di San Guiseppe templom. Egy érdekes hely Taormina látnivalói között: az úgynevezett naumachia, ami szintén ókori látnivaló. Nem találjátok ki mire használták… tengeri csaták eljátszására, szórakoztatási céllal. Egyébként ne számítsatok WAO hatásra, mert más csak néhány korhű tégla maradt egy kis utcában a helyből, ami beleolvad a lakóházak falába, de azért érdekességképpen érdemes arra menni, a Corso Umbertoval párhuzamos kis utcában kell nézelődni.

Taormina látnivalói közül a kedvencem: Giardini della Villa Comunale

Ennek a kertnek egy külön alfejezetet szentelnék, ugyanis ez volt a kedvencem. Egy pompás kis kertről van szó, ami tele van különleges növényekkel, szobrokkal, árnyékot adó hatalmas fákkal, padokkal, de van szökőkút, és játszótér is, belépés pedig ingyenes. Tökéletes hely egy gyors ebédhez, tízóraihoz, vagy egy igazán olaszos sziesztához! Trevelyan-kertek is szokták nevezni, de Parco Duchi di Cesarò vagy a Via Bagnoli Croce kertre is hallgat. Cacciola professzor ajándékozta ezt a kertet imádott feleségénék, a különleges növények egyenesen Viktória királynő angol udvarából származnak. A kilátás annyira csodálatos, nekem teljesen azt az érzést adta, mintha Caprin sétálgatnék: a kilátást a varázslatosan kék tengerre, a hajókra csak a rózsaszín mediterrán növényzet „zavarja meg” itt-ott.

Taormina látnivalói: Chiesa Madonna della Rocca, azaz a Madonna kápolna

Taormina látnivalói közül ez az egyetlen, amiről nem sokat tudok mesélni. Ennek az oka az, hogy a 47 C°-os hőségben nem vállaltuk az oda vezető 541 lépcső megmászását, bármilyen szép kilátást is ígértek az előzetes vélemények. Már az út során is Jézus szenvedéseinek 1-1 stációját láthatjuk szoboralkotások formájában, ami elvileg nagyon illik az utazáshoz, még a téli hidegebb napokon is, nemhogy nyáron. A templomot 1640 körül építették, és azt írják róla, hogy csodaszép, szóval ha ti fittebbnek érzitek magatokat, mint mi, akkor ne hagyjátok ki (bár itthon ülve, még én is azt éreztem, hogy ha valamit, akkor ezt a helyet biztosan nem fogjuk kihagyni, ott már inkább a strandot választottuk).

Taormina látnivalói: strandok és az Isola Bella

Taormina több pontjából is hihetetlenül szép kilátás nyílik a tengerre, városnézésünk során sokszor gondolkodtam el rajta, hogy vajon mi történne, ha ugranék egy nagyot… De helyette inkább a felvonót választottuk, ami 3 Eurós áron (retúrjegy 6 EUR) vitt le minket a partra. Taormina tengerpartja sziklákkal, és ezzel együtt halakkal telepakolt. A kristálytiszta vízben szabad szemmel is látni lehet a halakat, ha erősen nézzük, de búvárszemüveget is érdemes vinni! A strand különlegessége az Isola Bella, azaz a „szép sziget”, ami nevéhez méltóan csodálatos.  Különlegessége, hogy magas vízállás esetén csak a vízben lehet megközelíteni, de ezt ruhában is meg lehet tenni, a víz maximum térd alá ér, tehát csak a cipőt kell levenni. Sőt, a kis szigeten kötelező ruhát viselni, fürdőruhában nem engednek be. Lady Florence Trevelyan vásárolta meg ezt a szigetet annak idején, és lakott itt, aki Viktória angol királynő jó barátnője volt. Azóta Szicília regionális kormánya működteti, ápolja a csodás növényekkel teleültetett mesébeillően szép szigetet. A belépő ide 4 Euró, de nagyon megéri, mert egy igazi élmény egy ilyen bájos szigetet felfedezni.

Ebben a cikkben olvashatsz

Legújabb tartalmak
Hirdetés
Olvass tovább